• Projekt „Hrdinovia FAST“ – aktivity žiakov

• Naša škola sa zapojila do medzinárodného projektu s názvom „ Hrdinovia FAST“, vďaka ktorému dajú Vaše deti svojím starkým hrdinom hodnotný dar. Je to dar vedomostí, ktoré by im jedného dňa mohli zachrániť život. Cieľom je prostredníctvom zábavných, interaktívnych animovaných materiálov a série aktivít, ktoré majú pedagogický, zábavný a hravý charakter, naučiť deti rozpoznávať základné príznaky cievnej mozgovej príhody a zavolať prvú pomoc. Projekt prebieha v 5-tich poučných a zábavných týždňoch.

• Chemická olympiáda – okresné kolo

• Dňa 14.03.2024 sa na Gymnáziu v Púchove stretli najlepší chemici nášho okresu v okresnom kole chemickej olympiády. Víťazom súťaže sa stal žiak našej školy Tadeáš Mičko 9.B, ktorý v silnej konkurencii obsadil 1. miesto, druhá reprezentantka školy Alžbeta Lokajová 9.B získala pekné 3. miesto.

• MDŽ - 4.C trieda

• Žiaci 4.C triedy si vyrobili pozdravy pri príležitosti Medzinárodného dňa žien, ktorý každoročne oslavujeme 8. marca.

• "Čítame pre radosť" - 2. ročník

• Naša škola  získala v rámci rozvojového projektu "Čítame pre radosť" knižnice do štyroch  tried. Žiaci majú možnosť využívať knihy na vyučovacích hodinách alebo tráviť voľné chvíle s obľúbenými literárnymi postavami. Dňa 07.03.2024 žiaci 2. ročníka navštívili materskú školu, kde naši šikovní druháci čítaním zaujímavého príbehu urobili radosť predškolákom v triede lienok a žabiek. Predškoláci si prostredníctvom rôznych aktivít vyskúšali, ako sú pripravení do prvého ročníka.

• Škola korčuľovania – 1. ročník

• Jedným z dôležitých cieľov Školského korčuliarskeho programu je zvyšovať kvalitu v získavaní a zdokonaľovaní základných korčuliarskych zručností. V dňoch od 26.02.- 01.03. 2024 sa pod dohľadom kvalifikovaných trénerov zúčastnilo korčuliarskeho kurzu na Zimnom štadióne v Púchove 30 prvákov našej školy. Pod dohľadom trénerov sa naučili korčuľovať aj úplní začiatočníci, ktorí nikdy nestáli na ľade. Vhodnou kolektívnou hravou formou sa aj začiatočníci naučili: padať, vstať, šmýkať, bežať a kĺzať na ľade, zohýbať kolená, jazdiť na jednej a oboch nohách.... Následne sa naučili základné korčuliarske prvky: bocianika, vlnovky, vláčik, výskoky, preskoky, rôzne otočky a brzdenie ... Zdatnejší zvládli rôzne prvky z miesta aj rozbehu, cvičenie vpred i vzad, obraty... Žiaci mali posledný deň Olympijské hry, kde každý predviedol svoje zvládnuté základné aj zložitejšie korčuliarske prvky podľa stupňa svojej odvahy a statočnosti. Každý účastník získal za svoj výkon medailu a diplom. Myslím, že korčuľovanie sa stalo obľúbeným športom našich prvákov a na Zimný štadión v Púchove sa budú radi vracať.

• Valentínska pošta

• V stredu, 14. februára, sme si pripomenuli v našej škole Deň sv. Valentína. Prostredníctvom „valentínskej pošty“, ktorú žiaci vhadzovali do pripraveného boxu, potešili nielen svojich kamarátov, ale aj pani učiteľky, vychovávateľky, upratovačky, pani riaditeľku... Valentínske pozdravy a sladká odmena všetkých adresátov milo prekvapili.

• Aktivita žiakov v parku – 3.B trieda

• "Tretiaci, dnes ideme do parku, dobre sa oblečte" - povedala pani učiteľka. Kto by sa nepotešil prechádzke v parku ? Žiaci z 3.B triedy sa dnes 14.02.2024 s radosťou prešli po parku spolu s Mgr. Evkou Kucejovou, pracovníčkou OU. Spolu sa  porozprávali o potrebe zveľaďovať a chrániť náš park. Postupne prechádzali parkom a obaľovali mladé stromčeky sieťkou. Takto ich ochránili pred možným poškodením od srniek. Ďakujeme za takýto ušľachtilý zážitok.

• Receptár našej školy

• Dňa 12.02.2024 sa v školskej knižnici uskutočnil v rámci jednej z aktivít Zelenej školy krst knižky „Naše recepty“. Toto pekné podujatie prebehlo za účasti zástupcov našej obce, kolégia Zelenej školy, učiteľov, rodičov a žiakov. Súčasťou krstu bol aj kultúrny program pripravený žiakmi školy a samozrejme tiež i ochutnávka jedál pripravených podľa receptára.