Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Motto školy

Každý človek je od prírody obdarený určitými schopnosťami a kým ich nevyskúšame, ani nevieme, aké možnosti sú v našom dosahu.

R. W. Emerson

Naše vyučovanie

  Vitajte na stránkach našej školy

  Zo života školy

  • Dňa 25.05.2022 sa zúčastnili aj žiaci 9. ročníka školy exkurzie do Banskej Štiavnice. Cieľom ich exkurzie bola Banka Lásky, Mineralogické múzeum a tiež Banské múzeum v prírode, kde deviataci získali zaujímavé informácie o šachte Ondrej, a samozrejme navštívili i štôlňu Bartolomej.

  • Žiaci v školskom klube pracovali s hlinou, z ktorej vytvárali rôzne ozdoby. Z ozdôb vyrábali pekné zvonkohry a z modelovacej hmoty vyrábali brošne a šperky.

  • Naša škola sa zapojila do výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ, ktorej hlavným vyhlasovateľom bola Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Výtvarné práce našich žiakov sa v súťaži umiestnili na víťazných 1. miestach:

   II. kategória: Viliam Žársky 3.B

   III. kategória: Tomáš Ciesar 8.A

   Ocenené výtvarné práce zároveň postúpili do celoslovenského kola súťaže.

  • V dňoch 16.-20.05.2022 sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili Školy v prírode v Rajeckých Tepliciach. Po každodennom dopoludňajšom vyučovaní absolvovali rôzne aktivity a výlety: turistickú vychádzku na zámok Kunerad, návštevu skanzenu Čičmany a Slovenského Betlehemu v Rajeckej Lesnej. Zavítali na miestnu farmu s možnosťou jazdy na koňoch. Páčil sa im aj Rozprávkový les a výstup na hrad Strečno. Po skvelej večeri si mohli zatancovať alebo vybiť svoju energiu na ihrisku. Školu v prírode zakončili spoločnou večernou opekačkou.

  • V rámci aktivít Zelenej školy si žiaci 2.A triedy na vyučovaní predmetu prvouka vytvorili malú záhradku s hráškom, fazuľkou, uhorkami, medovkou, kukuricou... A že sa druháci o rastlinky v minizáhradke vzorne starali si môžete pozrieť na fotografiách...

  • Žiaci 2.A triedy na hodinách výtvarnej výchovy kreslili krásne žirafy v korunách stromov, veľmi sa im darilo a mali z toho veľkú radosť...

  • Včely sú životne dôležité pre budúcnosť našej planéty, no sú ohrozené a ich počet stále klesá. Čo všetko ohrozuje včely a čo sa s tým dá robiť?

   Toto bol hlavný dôvod prečo sa dňa 23.05.2022 konala na našej škole pre žiakov 3. ročníka prednáška o včele medonosnej. Prednášajúcim bol pán včelár Jaroslav Gažo, ktorý sa včelám venuje už 16 rokov. Zaujímavým spôsobom informoval o živote včely medonosnej a tak svojimi myšlienkami žiakov obohatil a možno aj ovplyvnil.

   Žiaci si mohli prezrieť základné vybavenie včelára ako sú ochranný včelársky odev, dymák, materskú klietku, zásobné a plodové rámiky, prepážky, odviečkovaciu vidličku a podobne. Tretiaci tak získali pozoruhodný pohľad do včelieho sveta očami skúseného včelára. Prednáška poukázala ako možno včely chrániť, pomáhať im a tešiť sa z nich v našom každodennom živote. Ďakujeme!

  • V dňoch 16.-19.05.2022 absolvovali žiaci tretieho ročníka školy základný plavecký výcvik. Cieľom tohto výcviku bolo eliminovať strach z vody, naučiť ich základy aspoň jedného plaveckého štýlu, prípadne zdokonaliť už čiastočné plavecké schopnosti žiakov. V závere plaveckého výcviku mohli žiaci preukázať svoje získané plavecké schopnosti v pretekoch v jednotlivých plaveckých spôsoboch.

  • Mladšie žiačky a žiaci školy sa dňa 19.05.2022 zúčastnili okresného kola športovej súťaže v atletickom štvorboji, kde si zmerali svoje sily v štyroch atletických disciplínach - behu na 60 m, skoku do diaľky, žiaci v behu na 1 000 m, žiačky v behu na 600 m.

  Kontakty

  • Základná škola Eduarda Schreibera
   Ul. Schreiberova 372
   020 61 Lednické Rovne
  • +421 424 693 547 sekretariát
   +421 911 504 411 riaditeľka školy
   +421 424 711 381 zástupkyňa pre 1. stupeň
   +421 424 693 576 vedúca školskej jedálne
   +421 910 304 455 ekonómka

  Odkazy

  Fotogaléria