• Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Športové popoludnie - 1.B trieda

  Žiaci, rodičia a súrodenci žiakov z 1. B triedy sa stretli po vyučovaní v telocvični. Spoločne si zasúťažili, zahrali si futbal a hru "vírus". Prváci ukázali rodičom ako výborne zvládajú opičiu, čiže prekážkovú dráhu. Za športové úsilie rodičia odmenili deti medailami a výborným občerstvením.

 • ENGLISH STAR

  Dňa 05.05.2022 sme sa zapojili do medzinárodnej súťaže žiakov základných škôl v anglickom jazyku - English Star. Všetci zúčastnení žiaci dosiahli v súťaži krásne výsledky, k čomu im blahoželáme. 

 • Aktivity žiakov ŠKD - 4. oddelenie

  Žiaci v školskom klube detí vyrábali a maľovali prívesky na krk.

 • Deň otcov v ŠKD - 3. oddelenie

  V školskom klube detí sme nezabudli pri svojich aktivitách ani na Deň otcov, ktorí sme si pripomenuli v nedeľu 19. júna. 

 • Najlepší chemik školy

  Dňa 07.06.2022 sa uskutočnila súťaž o najlepšieho chemika školy v šk. roku 2021/2022. Kráľom chemikov na našej škole sa stal žiak Andrej Majerko z 9.B triedy.

 • MDD - žiaci 1.-4. ročníka

  MDD je deň plný radosti a zábavy. Žiaci 1.-4. ročníka ho prežili plnením zábavných úloh, spevom, tancom, hrami. Po triedach plnili zaujímavé disciplíny ako napríklad beh s fúrikom a postavenie stavby z hranolov, lovenie rýb, behanie vo veľkých čižmách, triafanie kruhov na miesto, behanie s loptičkami na rakete, triafanie kužeľov, či skákanie cez švihadlo. Správne súťaženie zakončili spevom, tancom a hrami v telocvični.

 • Geografická olympiáda

  Naša škola sa zapojila aj v tomto šk. roku do geografickej olympiády, reprezentant školy Tadeáš Mičko 7.B sa prebojoval až do krajského kola súťaže, ktoré sa konalo 22.04.2022 v Novom Meste nad Váhom. V silnej konkurencii sa Tadeáš umiestnil na 11. mieste.

 • MDD - 6.A, 6.B trieda

  Medzinárodný deň detí strávili žiaci 6. ročníka na školskom výlete. Šiestaci zavítali na mohylu M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom, navštívili  i jaskyňu Driny a v Červenom Kameni  sa na prehliadke hradu oboznámili, ako žili ľudia kedysi a dnes.

 • Chov včiel - exkurzia 3.A, 3.B trieda

  Chov včiel nie je nič iné ako držať včelstvo v úli a zbierať med, ktorý produkuje. Znie to jednoducho, však? No v skutočnosti to tak jednoduché nie je. Presvedčili sa o tom  dňa 31.05.2022 , kedy boli žiaci tretích ročníkov  na exkurzii o chove včiel u pána Prenosila, ktorý sa včelám venuje od svojich 15 rokov.  Na tejto exkurzii sa žiaci dozvedeli, prečo sú včielky také užitočné, z akých členov sa skladá včelia rodinka. Žiaci mali možnosť vidieť stavbu úľa a život včiel priamo v ňom, ďalej základné vybavenie včelára ako sú ochranný včelársky odev, zásobné a plodové rámiky, odviečkovaciu vidličku ... Videli ako sa pracuje s dymákom. Získali tak pozoruhodný pohľad do včelieho sveta očami skúseného včelára. Aj domáci med im všetkým veľmi chutil. Ktovie, možno z niektorých tretiakov v budúcnosti vyrastú včelári a budú mať vlastné včelstvá. V peknom prírodnom prostredí žiaci videli aj ďalšie domáce zvieratá, diskutovali o význame ich chovu,  spoznávali ovocné a ihličnaté stromy, ovocné kríky, bylinky . Spolu sme vyzdvihli pestovanie  BIO zeleniny a ovocia. Následne mali možnosť sa oboznámiť čo sú to elektroinštalačné práce, elektroinštalačný materiál, ako sa robí povrchová úprava  kovov, ako sa vyrábajú svietidlá v spoločnosti  Prenosil s.r.o.  Veľmi pekne ďakujeme za milé pohostenie žiakov a krásny zážitok!

 • Bojnice - 7.A, 7.B trieda

  Žiaci siedmeho ročníka školy oslávili MDD výletom do Bojníc. Navštívili Bojnický zámok, kde si pozreli  rozprávku Kocúr v čižmách, žiaci si mohli vyskúšať šerm, lukostreľbu, a iné zaujímavé aktivity, absolvovali i turistický výstup na vyhliadkovú vežu - Čajka v oblakoch.

 • Hydroelektráreň Nosice - exkurzia 8.A, 8.B trieda

  Dňa 31. 05. 2022 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili na exkurzii v Hydroelektrárni v Nosiciach. Počas exkurzie ich pán Ďurčík previedol po exteriéri aj interiéri priehrady, žiaci navštívili velín, malú hydroelektráreň, strojovňu a prešli sa aj útrobami priehradného múru.

 • MDD - 5.A trieda

   MDD oslávili žiaci 5.A triedy návštevou nášho okresného mesta a Športcentra v Púchove.

 • Poznávanie rastlín - 1.B, 8.A trieda

  V rámci aktivít Zelenej školy na vyučovaní predmetu Prvouka žiaci 1.B pracovali v skupinách. Pomáhali im ôsmaci z 8.A triedy. Spoločne si zopakovali rastliny a miesto ich výskytu, stromy a ich pomenovanie, ochutnali a ovoňali bylinky v školskom záhone, hľadali rastlinky na školskej lúke. Spoločne sa zahrali na včely – lietali a znášali do úľa slová, z ktorých vytvorili vety. Zvládli si pripraviť aj pokus - prijímanie vody cez stonky do listov a kvetov. Prváci aj ôsmaci zistili, že to bolo nielen poučné, ale aj veľmi zábavné.

 • Návšteva predškolákov

  Predškoláci z materskej školy dňa 30.05.2022 navštívili žiakov prvého ročníka za účelom zoznámenia sa so školským prostredím. Naši prváci ukázali škôlkarom všetko, čo sa doteraz už naučili. Potom si všetci spoločne zarecitovali básničky a zaspievali pesničky. Za svoju snahu a šikovnosť boli všetci odmenení sladkosťou.

 • Ochrana života a zdravia

  V rámci ochrany života a zdravia absolvovali žiaci školy dňa 30.05.2022 teoretickú časť a 31.05.2022 i praktickú časť v prírode. Žiaci si získané teoretické vedomosti overia i prakticky, pričom si spolu navzájom aj zasúťažia. Absolvujú obväzovanie zranených častí tela, prenos zraneného, hod granátom na cieľ...

  Dňa 01.06.2022 oslávia spoločne MDD, žiaci 1.-5. ročníka rozličnými športovými súťažami, žiaci 6. ročníka navštívia hrad Červený Kameň, jaskyňu Driny, žiaci 7. ročníka absolvujú výlet do Bojníc, ôsmaci navštívia Hydroelektráreň v Nosiciach, deviataci pôjdu do Žiliny. Žiaci si so sebou odnesú aj balíčky so sladkosťami, ovocím.

 • Klobúky - 2.A trieda

  Takéto krásne kvetinové klobúčiky si zhotovili žiaci 2.A triedy na výtvarnej výchove.

 • Exkurzia Banská Štiavnica - 9.A,B trieda

  Dňa 25.05.2022 sa zúčastnili aj žiaci 9. ročníka školy exkurzie do Banskej Štiavnice. Cieľom ich exkurzie bola  Banka Lásky, Mineralogické múzeum a tiež Banské múzeum v prírode, kde deviataci získali zaujímavé informácie o šachte Ondrej, a samozrejme navštívili i štôlňu Bartolomej.

 • Aktivity žiakov ŠKD - 4. oddelenie

  Žiaci v školskom klube pracovali s hlinou, z ktorej vytvárali rôzne ozdoby. Z ozdôb vyrábali pekné zvonkohry a z modelovacej hmoty vyrábali brošne a šperky.

 • Jarné tvorenie v ŠKD - 3. oddelenie

Kontakty

 • Základná škola Eduarda Schreibera
  Ul. Schreiberova 372
  020 61 Lednické Rovne
 • +421 424 693 547 sekretariát
  +421 911 504 411 riaditeľka školy
  +421 424 711 381 zástupkyňa pre 1. stupeň
  +421 424 693 576 vedúca školskej jedálne
  +421 910 304 455 ekonómka

Odkazy

Fotogaléria