• Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Exkurzia Banská Štiavnica - 9.A,B trieda

  Dňa 25.05.2022 sa zúčastnili aj žiaci 9. ročníka školy exkurzie do Banskej Štiavnice. Cieľom ich exkurzie bola  Banka Lásky, Mineralogické múzeum a tiež Banské múzeum v prírode, kde deviataci získali zaujímavé informácie o šachte Ondrej, a samozrejme navštívili i štôlňu Bartolomej.

 • Aktivity žiakov ŠKD - 4. oddelenie

  Žiaci v školskom klube pracovali s hlinou, z ktorej vytvárali rôzne ozdoby. Z ozdôb vyrábali pekné zvonkohry a z modelovacej hmoty vyrábali brošne a šperky.

 • Jarné tvorenie v ŠKD - 3. oddelenie

 • Vesmír očami detí

  Naša škola sa zapojila do výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ, ktorej hlavným vyhlasovateľom bola Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Výtvarné práce našich žiakov sa v súťaži umiestnili na víťazných 1. miestach:

  II. kategória: Viliam Žársky 3.B

  III. kategória: Tomáš Ciesar 8.A

  Ocenené výtvarné práce zároveň postúpili do celoslovenského kola súťaže.

 • Škola v prírode - 4.A,B trieda

  V dňoch 16.-20.05.2022 sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili Školy v prírode v Rajeckých Tepliciach. Po každodennom dopoludňajšom vyučovaní absolvovali rôzne aktivity a výlety: turistickú vychádzku na zámok Kunerad, návštevu skanzenu Čičmany a Slovenského Betlehemu v Rajeckej Lesnej. Zavítali na miestnu farmu s možnosťou jazdy na koňoch. Páčil sa im aj Rozprávkový les a výstup na hrad Strečno. Po skvelej večeri si mohli zatancovať alebo vybiť svoju energiu na ihrisku. Školu v prírode zakončili spoločnou večernou opekačkou.

 • Minizáhradka - 2.A trieda

  V rámci aktivít Zelenej školy si žiaci 2.A triedy na vyučovaní predmetu prvouka vytvorili  malú záhradku s hráškom, fazuľkou, uhorkami, medovkou, kukuricou... A že sa druháci o rastlinky v minizáhradke vzorne starali si môžete pozrieť na fotografiách...

 • Žirafy - 2.A trieda

  Žiaci 2.A triedy na hodinách výtvarnej výchovy kreslili krásne žirafy v korunách stromov, veľmi sa im darilo a mali z toho veľkú radosť...

 • Prednáška o včele medonosnej - 3.A,B trieda

  Včely sú životne dôležité pre budúcnosť našej planéty, no sú ohrozené a ich počet stále klesá. Čo všetko ohrozuje včely a čo sa s tým dá robiť?

  Toto bol hlavný dôvod prečo sa dňa 23.05.2022 konala  na našej škole pre žiakov 3. ročníka prednáška o včele medonosnej. Prednášajúcim bol pán včelár Jaroslav Gažo, ktorý sa včelám venuje už 16 rokov. Zaujímavým spôsobom informoval o živote včely medonosnej a tak  svojimi myšlienkami  žiakov obohatil a možno aj ovplyvnil.

  Žiaci si mohli prezrieť  základné vybavenie včelára ako sú ochranný včelársky odev, dymák,  materskú klietku, zásobné a plodové rámiky, prepážky, odviečkovaciu vidličku a podobne. Tretiaci tak získali pozoruhodný pohľad do včelieho sveta očami skúseného včelára. Prednáška poukázala ako možno včely chrániť, pomáhať im a tešiť sa z nich v našom každodennom živote. Ďakujeme!

 • Plavecký výcvik - 3.A,B trieda

  V dňoch  16.-19.05.2022 absolvovali žiaci tretieho ročníka školy základný plavecký výcvik. Cieľom tohto výcviku bolo eliminovať strach z vody, naučiť ich základy aspoň jedného plaveckého štýlu, prípadne zdokonaliť  už čiastočné plavecké schopnosti žiakov. V závere plaveckého výcviku mohli žiaci preukázať svoje získané plavecké  schopnosti v pretekoch v jednotlivých plaveckých spôsoboch.

 • Atletický štvorboj

  Mladšie žiačky a žiaci školy sa dňa 19.05.2022 zúčastnili okresného kola športovej súťaže v atletickom štvorboji, kde si zmerali svoje sily v štyroch atletických disciplínach - behu na 60 m, skoku do diaľky, žiaci v behu na 1 000 m, žiačky v behu na 600 m.

 • Exkurzia Banská Štiavnica - 8.A,B trieda

  V rámci vyučovania predmetov geografia a biológia sa dňa 18.05.2022 zúčastnili žiaci 8. ročníka školy exkurzie do Banskej Štiavnice. Navštívili Banku Lásky, jediný trezor lásky na svete vytvorený z veršov básne A. Sládkoviča - Marína, v mineralogickom múzeu si pozreli expozíciu viac ako 400 rôznych druhov minerálov nielen zo Slovenska, ale i z celého sveta. Banské múzeum v prírode bolo tiež veľmi zaujímavé. V baníckom plášti, v prilbe a s lampášom preskúmali žiaci areál šachty Ondrej a štôlne Bartolomej.

 • Výtvarná súťaž "Matúšov štetec"

  Žiaci 2. stupňa školy sa zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom "Matúšov štetec". Našu školu reprezentovali v súťaži práce týchto žiakov: Sofia Šimonffy 6.B, Sofia Motolová 7.A,  Karolína Balážová 8.A, Veronika Pilná 9.B. Všetkých 374 výtvarných prác žiakov z celého Slovenska bolo nádherných a budú preto  vystavené v priestoroch Trenčianskeho hradu, kde si ich môže pozrieť aj široká verejnosť.

   

 • Slávik Slovenska

  Po dvoch rokoch pauzy sa dňa 10.05.2022 uskutočnilo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska v ZUŠ Púchov. Našim “slávikom” sa opäť darilo, pretože v 1. kategórii sa na 2. mieste umiestnila Mia Chupáčová 1.B a v 2. kategórii sa na 3. mieste umiestnila Ella Mičková 4.B. Gratulujeme!

 • Biologická olympiáda

  Aj tento školský rok sme sa zapojili do okresného kola biologickej olympiády. V kategórii C nás reprezentovala Ivana Revúca 9.A a Ema Chupáčová 8.A.Obe žiačky boli úspešnými riešiteľkami olympiády, Ivana sa umiestnila v súťaži na 5. mieste, Ema na 6. mieste.

  V kategórii D boli našimi zástupcami Alžbeta Lokajová 7.B a Tadeáš Mičko 7.B. Obaja boli tiež úspešnými riešiteľmi olympiády a v súťaži obsadili  6. a 10. miesto. Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Deň matiek

  Srdečne Vás všetkých pozývame na oslavu Dňa matiek.

 • Darčeky ku Dňu matiek - ŠKD

  Ani v školskom klube detí sme nezabudli na naše mamičky. Pripravili sme pre maminky malé darčeky ku Dňu Matiek. Deti používali pri ich zhotovovaní rôznu techniku a pracovali dôsledne. 

 • Tvorba krúžku Šikovníček

  Žiaci na krúžku Šikovníček vyrobili pre svoje mamičky papierové kytice a magnetky, na ktoré každý nakreslil svoju mamu. Dúfajú, že tieto vlastnoručne vyrobené darčeky ku Dňu matiek potešia ich maminy.

 • Darčeky ku Dňu matiek - 2.C trieda

  Žiaci z 2.C triedy pripravili na hodinách výtvarnej výchovy darčeky pre svoje mamičky. Každej mame nakreslili portrét s jej dobrými vlastnosťami. Okrem toho vyrobili fotorámik s vlastnou fotkou, na ktorej držia pre mamu ružičku. 

 • Minifutbal žiakov

  Okresné kolo športovej súťaže v minifutbale žiakov sa konalo dňa 03.05.2022. Družstvo najmladších žiakov našej školy obsadilo v súťaži 5. miesto.

Kontakty

 • Základná škola Eduarda Schreibera
  Ul. Schreiberova 372
  020 61 Lednické Rovne
 • +421 424 693 547 sekretariát
  +421 911 504 411 riaditeľka školy
  +421 424 711 381 zástupkyňa pre 1. stupeň
  +421 424 693 576 vedúca školskej jedálne
  +421 910 304 455 ekonómka

Odkazy

Fotogaléria