• Vianočná pošta – žiaci 1. stupňa

• Žiaci z prvého stupňa školy sa aj tento rok zapojili do projektu Vianočná pošta, ktorý každoročne organizuje Slovenská pošta. Napísali listy Ježiškovi, kde mu prezradili, čo by ich tento rok najviac potešilo pod stromčekom a potom netrpezlivo čakali, či im Ježiško na ich list odpíše. Tento týždeň postupne dostávajú zapojené triedy odpoveď od Ježiška, ktorý im k listu zabalil aj malý darček na potešenie.

• Vianočné tvorenie štvrtákov

• Aj štvrtáci vyrábali krásne vianočné dekorácie, ktorými doma potešia svojich najbližších. Na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania si vyrobili papierové svietniky, vence a pri tvorení použili aj prírodné materiály ako šišky.

• Vianočné posedenie v ŠKD 2

• Aj žiaci v ŠKD 2 mali svoju vianočnú párty spojenú s hudbou a rozličnými aktivitami. Najväčšiu radosť a napätie mali žiaci z tomboly a záver patril  zdobeniu perníkov. ĎAKUJEM patrí rodičom a Vám všetkým želáme krásne sviatky.

• Vianočné posedenie v ŠKD 5

• Žiaci v ŠKD 5 si vianočné posedenie spríjemnili zdobením vianočných medovníkov, pohostením, dobrotami a vianočnou tombolou, kde si každý domov odniesol darček spod stromčeka. Absolvovali zaujímavé aktivity a nakoniec im tiež prišli zahrať na akordeóne žiaci Kristínka Botolová a Michal Janovec.

• Vianočné posedenie v ŠKD 1

• Žiaci v ŠKD 1 si spríjemnili popoludnie spoločným vianočným posedením. Žiaci Kristína Botolová 3.C a Michal Janovec 3.B zahrali všetkým vianočné piesne na akordeóne, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

• Vianočný stolnotenisový turnaj

• Dňa 18.12.2023 sa uskutočnil stolnotenisový turnaj žiakov školy s dôchodcami z našej obce. Vzájomné zápasy prebehli v športovom duchu, snažili sa obe družstvá. Zvíťazilo napokon družstvo dôchodcov, najúspešnejším z družstva žiakov školy bol Timotej Hanták 8.B.

• Návšteva CSS v našej obci

• Dňa 18.12.2023 žiaci našej školy navštívili obyvateľov Centra sociálnych služieb v Lednických Rovniach, aby ich potešili s pripraveným vianočným programom a medovníčkami, ktoré žiaci sami pre nich upiekli a ozdobili.

• Rovesnícke vzdelávanie – 3., 4.ročník

• Dňa 18.12.2023 - 20.12.2023 sa v rámci aktivít Zelenej školy uskutočnilo rovesnícke vzdelávanie starších žiakov mladším tretiakom a štvrtákom na tému Zdravá desiata. Žiaci sa zamerali na dôležitosť správneho stravovania, najmä raňajok, olovrantu, na potrebu vyváženej stravy v správnom pomere, ako aj  nevyhnutnosť konzumácie množstva ovocia a zeleniny.

• Prvá pomoc - 2. ročník

• Žiaci 2. ročníka školy sa dňa 14.12.2023 zúčastnili v rámci vyučovania praktických ukážok záchrany ľudského života, ktorými si utvrdili svoje vedomosti získané z učiva prvouky.

• Sviatok sv. Lucie

• V stredu, 13.12.2023, na sviatok svätej Lucie, sme si v škole pripomenuli ľudové tradície. Naše "Lucky" v každej triede a miestnosti našej školy povymetali husacím pierkom zo všetkých kútov zlo a choroby.

• Florbal – predkolo

• Družstvo chlapcov školy sa dňa 13.12.2023 zúčastnilo predkola športovej súťaže vo florbale žiakov základných škôl. Naši žiaci sa v súťaži umiestnili na 4. mieste.

• Pytagoriáda

• Školské kolo matematickej súťaže "Pytagoriáda" sa uskutočnilo na našej škole v dňoch 12.-13.12.2023. Do súťaže sa zapojili žiaci  3. - 8. ročníka. V súťaži si zmerali svoje sily žiaci, ktorých matematika nielen baví, ale hravo zvládajú aj ťažšie úlohy zamerané na logické myslenie. Úlohy boli rôznorodé a veľmi zaujímavé. Najlepší riešitelia nás budú reprezentovať v okresnom kole tejto súťaže.

• Pečenie a zdobenie medovníkov

• V piatok 08.12.2023 žiaci 6.A, 7.A, 9.A tried školy piekli a zdobili vianočné medovníčky, ktoré poputujú klientom Centra sociálnych služieb v Lednických Rovniach, aby im tak spríjemnili toto predvianočné obdobie.