• MDŽ - 4.C trieda

• Žiaci 4.C triedy si vyrobili pozdravy pri príležitosti Medzinárodného dňa žien, ktorý každoročne oslavujeme 8. marca.

• "Čítame pre radosť" - 2. ročník

• Naša škola  získala v rámci rozvojového projektu "Čítame pre radosť" knižnice do štyroch  tried. Žiaci majú možnosť využívať knihy na vyučovacích hodinách alebo tráviť voľné chvíle s obľúbenými literárnymi postavami. Dňa 07.03.2024 žiaci 2. ročníka navštívili materskú školu, kde naši šikovní druháci čítaním zaujímavého príbehu urobili radosť predškolákom v triede lienok a žabiek. Predškoláci si prostredníctvom rôznych aktivít vyskúšali, ako sú pripravení do prvého ročníka.

• Škola korčuľovania – 1. ročník

• Jedným z dôležitých cieľov Školského korčuliarskeho programu je zvyšovať kvalitu v získavaní a zdokonaľovaní základných korčuliarskych zručností. V dňoch od 26.02.- 01.03. 2024 sa pod dohľadom kvalifikovaných trénerov zúčastnilo korčuliarskeho kurzu na Zimnom štadióne v Púchove 30 prvákov našej školy. Pod dohľadom trénerov sa naučili korčuľovať aj úplní začiatočníci, ktorí nikdy nestáli na ľade. Vhodnou kolektívnou hravou formou sa aj začiatočníci naučili: padať, vstať, šmýkať, bežať a kĺzať na ľade, zohýbať kolená, jazdiť na jednej a oboch nohách.... Následne sa naučili základné korčuliarske prvky: bocianika, vlnovky, vláčik, výskoky, preskoky, rôzne otočky a brzdenie ... Zdatnejší zvládli rôzne prvky z miesta aj rozbehu, cvičenie vpred i vzad, obraty... Žiaci mali posledný deň Olympijské hry, kde každý predviedol svoje zvládnuté základné aj zložitejšie korčuliarske prvky podľa stupňa svojej odvahy a statočnosti. Každý účastník získal za svoj výkon medailu a diplom. Myslím, že korčuľovanie sa stalo obľúbeným športom našich prvákov a na Zimný štadión v Púchove sa budú radi vracať.

• Valentínska pošta

• V stredu, 14. februára, sme si pripomenuli v našej škole Deň sv. Valentína. Prostredníctvom „valentínskej pošty“, ktorú žiaci vhadzovali do pripraveného boxu, potešili nielen svojich kamarátov, ale aj pani učiteľky, vychovávateľky, upratovačky, pani riaditeľku... Valentínske pozdravy a sladká odmena všetkých adresátov milo prekvapili.

• Aktivita žiakov v parku – 3.B trieda

• "Tretiaci, dnes ideme do parku, dobre sa oblečte" - povedala pani učiteľka. Kto by sa nepotešil prechádzke v parku ? Žiaci z 3.B triedy sa dnes 14.02.2024 s radosťou prešli po parku spolu s Mgr. Evkou Kucejovou, pracovníčkou OU. Spolu sa  porozprávali o potrebe zveľaďovať a chrániť náš park. Postupne prechádzali parkom a obaľovali mladé stromčeky sieťkou. Takto ich ochránili pred možným poškodením od srniek. Ďakujeme za takýto ušľachtilý zážitok.

• Receptár našej školy

• Dňa 12.02.2024 sa v školskej knižnici uskutočnil v rámci jednej z aktivít Zelenej školy krst knižky „Naše recepty“. Toto pekné podujatie prebehlo za účasti zástupcov našej obce, kolégia Zelenej školy, učiteľov, rodičov a žiakov. Súčasťou krstu bol aj kultúrny program pripravený žiakmi školy a samozrejme tiež i ochutnávka jedál pripravených podľa receptára.

• Prvá pomoc – 4.B trieda

• Dňa 08.02.2024 sa žiaci 4.B triedy zúčastnili prednášky o poskytovaní prvej pomoci spojenej aj s praktickými ukážkami. Žiaci sa oboznámili so spôsobom poskytovania 1. pomoci pri epilepsii, bezvedomí, dusení sa, náhlej cievnej príhode a iných zdravotných problémoch. Štvrtáci boli vnímaví, pozorne počúvali, aby aj oni boli pripravení správne zareagovať v rôznych život ohrozujúcich situáciách.

• Súťaž s časopisom Maxík – 4.C trieda

• Žiaci zo 4.C triedy sa zapojili do súťaže s časopisom Maxík. Tento časopis odoberajú počas celého školského roka a pracujú s ním na hodinách čítania. Redakcia časopisu im za ich správne odpovede zaslala diplomy a drobné ceny, ktoré ich veľmi potešili.