• Pytagoriáda

• Školské kolo matematickej súťaže "Pytagoriáda" sa uskutočnilo na našej škole v dňoch 12.-13.12.2023. Do súťaže sa zapojili žiaci  3. - 8. ročníka. V súťaži si zmerali svoje sily žiaci, ktorých matematika nielen baví, ale hravo zvládajú aj ťažšie úlohy zamerané na logické myslenie. Úlohy boli rôznorodé a veľmi zaujímavé. Najlepší riešitelia nás budú reprezentovať v okresnom kole tejto súťaže.

• Pečenie a zdobenie medovníkov

• V piatok 08.12.2023 žiaci 6.A, 7.A, 9.A tried školy piekli a zdobili vianočné medovníčky, ktoré poputujú klientom Centra sociálnych služieb v Lednických Rovniach, aby im tak spríjemnili toto predvianočné obdobie.

• Mikuláš v našej škole

• Počas vyučovania v stredu dňa 06.12.2023 navštívil všetkých žiakov našej základnej školy  Mikuláš so svojimi pomocníkmi - čertami a anjelmi. Spolu s nimi do jednotlivých tried zavítal aj pekný hudobný doprovod. Žiakom zahral na hudobných nástrojoch a zaspieval tradičné vianočné piesne. Mikuláš potom všetkým za pekné privítanie v podobe básničiek, pesničiek a recitácií odovzdal malé mikulášske prekvapenie.

• Mikulášska vybíjaná

• Popoludnie dňa 06.12.2023 v našej školskej telocvični patrilo už tradične každoročne konanej "Mikulášskej vybíjanej". Mikulášske čiapky a dobrá nálada boli samozrejme nevyhnutnou podmienkou účasti  žiakov v tejto súťaži. Najlepší hráči, ale aj všetci účastníci súťaže boli odmenení sladkou odmenou.

• Technická olympiáda – okresné kolo

• Dňa 23.11.2023 sa konalo v ZŠ Mládežnícka v Púchove okresné kolo technickej olympiády, na ktorom Marek Brezáni a Adrián Pavlík, žiaci 9.A triedy, získali krásne 3. miesto. Našim chlapcom srdečne blahoželáme.

• Všetkovedko

• Žiaci 1.-4. ročníka školy sa dňa 28.11.2023 zapojili do celoslovenskej súťaže pod názvom "Všetkovedko". Súťažiaci si overovali svoje vedomosti v riešení zaujímavých úloh z matematiky, vlastivedy, prírodovedy, slovenčiny, angličtiny, ale aj iných oblastí spoločenského života.

• Náboj Junior

• Dve družstvá žiakov 9. ročníka školy sa dňa 24.11.2023 zúčastnili v Púchove matematicko-fyzikálnej súťaže pod názvom Náboj Junior. Tím žiakov v zložení: J. Ďurčík, A. Pavlík, A. Stachová, M. Kurucová ( 9.A) vyriešil spolu 22 úloh a v súťaži sa umiestnil na peknom 3. mieste. Náš druhý tím v zložení A. Lokajová, T. Mičko (9.B), M. Brezáni, Š. Körmendy (9.A) vyriešil celkovo 12 úloh. Ďakujeme všetkým žiakom za reprezentáciu školy.

• Vybíjaná žiačok – predkolo

• Žiačky 7. a 8. ročníka reprezentovali našu školu dňa 23.11.2023 v Púchove v predkole športovej súťaže vo vybíjanej. Po vzájomných zápasoch postúpilo naše družstvo žiačok  do vyššieho kola súťaže. Dievčatám gratulujeme a budeme im držať palce v okresnom kole.

• Olympiáda zo SJL - okresné kolo

• Dňa 15.11.2023 sme sa zapojili do okresného kola olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Reprezentantka našej školy A. Stachová 9.A si v silnej konkurencii vybojovala pekné 1. miesto. Srdečne žiačke blahoželáme k dosiahnutému úspechu v súťaži a postupu do krajského kola.

• Deň Guinessových rekordov - 4.C trieda

• V pondelok, 13.11.2023, sme si v 4.C triede pripomenuli Deň Guinessových svetových rekordov. Spoločne sme vyhľadávali v knihe rekordov zaujímavé a aj nezvyčajné svetové rekordy. Potom si žiaci aj v triede vyskúšali vytvoriť svoje vlastné rekordy, napr. zbierali rozsypané magnety veľkým magnetom a rekord sme namerali za 2,07 sekundy. Alebo stáli na jednej nohe a na jednom prste držali ceruzku - rekordmani triedy vydržali až 5 minút bez spadnutia. Počítali si, koľkokrát dokážu povedať slovo "škola" na 1 nádych a rekord v triede sme napočítali až 34-krát. Žiaci tak ukázali svoje schopnosti a zručnosti aj vo veľmi netradičných zábavných úlohách.