• Rovesnícke vzdelávanie – 3., 4.ročník

• V rámci aktivít Zelenej školy uskutočnili starší žiaci kolégia z 2. stupňa školy  rovesnícke vzdelávanie svojim mladším spolužiakom – tretiakom a štvrtákom na tému Plytvanie potravinami. Žiaci sa zamerali na dôležitosť neplytvania potravinami, minimalizáciu tvorby potravinového odpadu, ako aj rôzne alternatívy následnej využiteľnosti potravinového odpadu.

• Aktivity krúžku karate

• Dňa 03.02.2024 sa konala súťaž 1. kolo Slovenskej federácie v karate v Pezinku. Zúčastnili sa jej aj  pretekári navštevujúci na škole krúžok karate zo STYLE KARATE  LEDNICKÉ  ROVNE, ktorí dosiahli v súťaži veľmi pekné výsledky.
            Umiestnenie našich žiakov:
            Adrián Pavlík - 2. miesto, 3. miesto,
            Nela Rohlíková - 1. miesto, 1. miesto, Sofia Šimonffy - 1. miesto, 2. miesto, Martina Drestová - 1.miesto, 2. miesto, Ľubomír Janovec - 3. miesto, Stanislav Číž - 3. miesto, Laura Liptáková - 3. miesto, Elisabetta Carbone - 1. miesto, Tamarka Prenosilová - 2. miesto,3. miesto, Lea Mičková -1. miesto, 2 x 3. miesto, Michal Janovec - 4. miesto , 5. miesto, Gretka Putalová -2. miesto, 2 x 3. miesto

• Výstava v galérii RONA – 5.B trieda

• V pondelok 05.02.2024 sme so žiakmi z 5.B triedy navštívili výstavu "OHŇO-VZDORNÝ" v galérii RONA v areáli kaštieľa. Pán Greguška nám porozprával o histórii i súčasnosti sklárskej výroby, o Schreiberovcoch, trpezlivo odpovedal žiakom na otázky, predstavil nám exponáty aktuálnej výstavy ... Piataci boli spokojní, pýtali sa, páčilo sa im a podľa toho, ako vedeli reagovať na otázky na záver, aj dávali pozor.

• Dejepisná olympiáda – okresné kolo

• Dňa 05.02.2024 sa žiaci našej školy zapojili do okresného kola dejepisnej olympiády, ktorá sa konala v CVČ Včielka v Púchove. Reprezentanti školy získali v súťaži takéto umiestnenie:

S. Jančich 8.B - 1. miesto a postup do krajského kola

M. Drestová 8.B - 5. miesto

A. Lokajová 9.B - 8. miesto

N. Novosádová 7.B - 12. miesto

• Lyžiarsky výcvik – 7. ročník

• V dňoch 29.01.-02.02.2024 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili lyžiarskeho kurzu  na Donovaloch, v prekrásnom prostredí Nízkych Tatier. Zúčastnilo sa ho spolu 39 siedmakov. Žiaci si počas lyžiarskeho kurzu osvojili základy a správnu techniku lyžovania, niektorí si zdokonalili svoje lyžiarske schopnosti a zručnosti, samozrejme strávili aj spoločné  chvíle plné zábavy, príjemných zážitkov a oddychu.

Medzi najlepších lyžiarov výcviku patrili: Diana Teplanová, Alexandra Jamrichová, Nikola Novosádová, Max Špánik, Tobias Vozárik, Marko Dubianský, Ester Mašlaňová, Kristína Srníčková, Nela Uhlíková, Alex Dubový, Eliška Kozáčková, Adam Gašpárek, Viktória Danihlíková, Sofia Surovcová, Soňa Šelingová

Najsnaživejšími lyžiarmi výcviku boli: Marek Jargaš, Nikolas Gurín

• Bábkové predstavenie – 2. ročník

• Žiaci druhého ročníka školy sa vo štvrtok 01.02.2024 zúčastnili v Dome kultúry v Púchove pútavého bábkového predstavenia s názvom " Pod perinou, na perine". Druhákom sa toto pekné predstavenie veľmi páčilo.

• Karneval

• Žiaci prvého stupňa školy si v stredu 31.01.2024 spríjemnili svoje vyučovanie karnevalom. Školský karneval sa konal v telocvični našej školy. Žiaci sa predviedli v zaujímavých maskách, kostýmoch. Spolu si zasúťažili, zatancovali, najzaujímavejšie karnevalové masky boli odmenené vecnou cenou a všetci účastníci karnevalu i sladkou odmenou

• Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

• Dňa 26.01.2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťažiaci prednášali svoje ukážky v dvoch kategóriách - poézia a próza. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a víťazom gratulujeme.

Umiestnenie žiakov:

I. kategória - poézia:

1. miesto: Lea Mičková 3.B

2. miesto: Adela Čerňanová 3.B

3. miesto: Kristína Botolová 3.C

I. kategória - próza:

1. miesto: Filip Poliak 4.C

2. miesto: Petra Morovianová 3.A

3. miesto: Ela Krpelanová 2.B

• KINO PÚCHOV – 1.,3. ročník

• Žiaci tretieho a prvého ročníka navštívili v pondelok 29.01.2024 a v utorok 30.01.2024 kino v neďalekom Púchove, kde si pozreli animovaný film - Nerozlučná dvojka. Filmové predstavenie sa  všetkým žiakom veľmi páčilo.

• Interaktívne vzdelávanie v ŠKD

• Žiaci v jednotlivých oddeleniach ŠKD  sa oboznámili s  novou interaktívnou podlahou FLY SKY, prostredníctvom ktorej si budú môcť opakovať hravou formou rôzne učivo alebo hrať zaujímavé hry.

• Šaliansky Maťko – školské kolo

• Dňa 22.01.2024 sa v našej škole konalo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko. Táto súťaž je veľkým prínosom pre deti pri poznávaní národnej histórie a kultúry i pri rozvoji ich estetického vkusu a schopnosti umeleckej komunikácie. Súťažiaci si vypočuli prednesy svojich spolužiakov. Niektoré smutné, iné  veselé. Všetky však zobrazujúce  život v minulosti. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom blahoželáme.

V II. kategórii  bolo umiestnenie nasledovné:

• 1. miesto – Zoja Húževková (5. A) s postupom do okresného kola
            • 2. miesto – Juraj Ďurčík (5. B)

V III:  kategórii bolo umiestnenie nasledovné:

• 1. miesto – Karolína Kamenická (6. A) s postupom do okresného kola
            • 2. miesto – Kvetoslava Gorelková (7. B)
            • 3. miesto -  Silvia Rácová (6. B)