• Pokyny k zápisu

• Postup pri zápise dieťaťa na povinnú školskú dochádzku

Zápis do 1.ročníka sa uskutoční:

8. apríla 2024 od 8.00 hod. do 16.00 hod.

9. apríla 2024 od 8.00 hod. do 16.00 hod.

v ZŠ Eduarda Schreibera Lednické Rovne

Zápis je povinný pre deti, ktoré do 31.augusta 2024 dovŕšia vek 6 rokov.

Zápis bude prebiehať fyzicky za prítomnosti zákonných zástupcov dieťaťa spolu s dieťaťom.

K zápisu je potrebné priniesť:

RODNÝ LIST DIEŤAŤA ( originál),

OBČIANSKE PREUKAZY ZÁKONNÝCH  ZÁSTUPCOV.

Spôsob podania prihlášky do 1.ročníka: elektronicky -  na stránke školy je prístupná elektronická prihláška, ktorú vypíše zákonný zástupca dieťaťa vopred najneskôr do 4. apríla 2024.

Pri vyplňovaní prihlášky:

-uvádzajte presné údaje podľa rodného listu dieťaťa,

-používajte diakritiku ( mäkčene, dĺžne), malé a veľké začiatočné písmená,

-neuvádzajte zdrobneniny krstného mena.

Vytlačenú a oboma zákonnými zástupcami podpísanú prihlášku odovzdáte v čase zápisu zamestnancovi školy, ktorý ju skontroluje so zákonnými zástupcami dieťaťa priamo v škole.

Rodičia, ktorí nemajú možnosť vyplniť elektronickú prihlášku vypíšu prihlášku v listinnej podobe priamo v škole počas zápisu.

Dôležité upozornenie

Prihláška do 1.ročníka musí byť podpísaná oboma rodičmi !

Ak nemôžu prísť k zápisu obaja zákonní zástupcovia, prípadne zadováženie súhlasu druhého zákonného zástupcu je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, predloží o tejto skutočnosti zákonný zástupca pri zápise Písomné vyhlásenie (tlačivo nájdete na webovej stránke školy).

V prípade záujmu, rodičia vyplnia a prinesú aj Žiadosť o prijatie do školského klubu detí (tlačivo nájdete na webovej stránke školy).

O prijatí na základné vzdelávanie do základnej školy rozhodne riaditeľka základnej školy do 15. júna 2024. Rozhodnutie o prijatí sa doručí obom zákonným zástupcom dieťaťa.

„Odklad“ povinnej školskej dochádzky

"Odklad" povinnej školskej dochádzky zákonný zástupca žiaka nežiada od riaditeľa základnej školy.

Zákonný zástupca žiaka požiada riaditeľku materskej školy o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Následne sa zúčastní zápisu dieťaťa do spádovej základnej školy a po rozhodnutí riaditeľky MŠ o povolení pokračovania predprimárneho vzdelávania túto skutočnosť oznámi škole, do ktorej dieťa zapísal – doručí škole kópiu Rozhodnutia MŠ o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.