• Opatrenia v škole od 28.02.2022

• Pre žiakov sa ruší povinnosť nosiť rúško v triedach, ale v spoločných priestoroch školy táto povinnosť zostáva.

Žiaci, ktorí boli v kontakte s pozitívnym spolužiakom v triede, nemusia zostávať v domácej karanténe. Musia však nosiť respirátor alebo rúško počas 10 dní od posledného kontaktu s touto pozitívnou osobou. Môžu sa naďalej zúčastňovať prezenčnej výučby, pričom do izolácie musí ísť len pozitívny žiak. Po izolácii sa dôrazne odporúča nosiť respirátor 5 dní.

Rozhodnutie

Vyhláška

• Venovanie 2 % z daní Vašim deťom

• Vážení rodičia,

aj tento rok máte možnosť pomôcť zveľadiť prostredie Vašich detí na našej škole alebo zefektívniť vyučovanie novými didaktickými pomôckami z 2% Vašich daní.

Ako treba postupovať?

Pre tých, ktorým robí ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ:

Vyplňte priložené tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby - je predvyplnené údajmi nášho rodičovského združenia. Tlačivo je editovateľné, stačí doplniť svoje údaje a vytlačiť. Prípadne len vytlačiť a doplniť ručne. Následne ho do 30.04.2022 odovzdajte Daňovému úradu spolu s Potvrdením o zaplatení dane, ktoré Vám vystaví zamestnávateľ.

Pre tých, ktorí podávajú daňové priznanie k dani z príjmu - fyzické osoby / právnické osoby:

Priamo v tlačive daňového priznania, v príslušnej časti uveďte údaje nášho rodičovského združenia:

IČO: 173196170087

Obchodné meno (názov): SRRZ-RZ PRI ZÁKLADNEJ ŠKOLE EDUARDA SCHREIBERA

Veľmi pekne Vám ďakujeme!

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.pdf

• Lyžiarsky výcvik Donovaly

• V dňoch 21.02.-25.02.2022 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik žiakov 7. a 8. ročníka školy na Donovaloch. Zúčastnilo sa ho spolu 45 žiakov.

Prvý deň boli žiaci rozdelení do skupín, v ktorých nasledujúce dni získavali a upevňovali svoje zručnosti v ovládaní lyží. Všetci žiaci zo skupiny začiatočníkov zvládli jazdu na vleku, zdokonaľovali sa v oblúkoch, každý podľa svojich individuálnych zručností.

Všetci žiaci si počas lyžiarskeho výcviku osvojili základy lyžovania, oddýchli v prekrásnom horskom prostredí a načerpali sily na návrat do školských lavíc.

Medzi najlepších lyžiarov kurzu patrili:

Motolová Sofia 7.A,  Vetková Sophia 8.B, Teplan Teo 7.A, Brezáni Marek 7.A, Duchoň Marek 8.B, Pavlík Adrián 7.A, Carbone Cristiano 8.B, Cíbik Filip Ján 8.A, Chupáčová Ema 8.A

K najsnaživejším lyžiarom kurzu patrili:

Tecla Filip-Ionel 7.A, Šrenk Nicolas 8.B

Lyžiarsky výcvik úspešne zvládli všetci žiaci, domov si odniesli nielen nové zručnosti a vedomosti z oblasti lyžovania, ale aj nezabudnuteľné zážitky.

• Prvouka - 2.B trieda

• Žiaci 2.B triedy radi spracúvajú témy z prvouky formou prezentácií. Pripravili si prezentácie na témy Mravce. Včely. Chov živočíchov v našom okolí spracovali žiaci formou lega. Kreatívne stvárnenie témy brali s energiou, fantáziou, ale aj so získanými vedomosťami.

• Aktivity žiakov ŠKD

• Jar nám klope na dvere každým dňom čoraz viac a viac. Žiaci v školskom klube si príchod jari spestrili vyrábaním jarných kvietkov a výrobou, maľovaním  ozdôb s jarným motívom.

• Hviezdoslavov Kubín

• V dňoch 15.-16.02.2022 sa na našej škole uskutočnila súťaž v recitácii poézie a prózy.  Pri dodržaní protiepidemiologických opatrení sa súťaže zúčastnilo 21 žiakov z prvého stupňa, ktorí súťažili v dvoch kategóriách poézia a próza.

Víťazné umiestnenie žiakov:

Poézia:

1. miesto -  D. Rác 2.B

2. miesto -  D. Myšáková 2. A, F. Poliak 2. C

3. miesto - S. Rácová 4.B, M. Chupáčová 1. B

Próza:

1. miesto - L. Palkovičová

2. miesto - T. Tomanová

3. miesto - E. Mičková

• Vtáčí spev

• 4.B trieda

Ak budete za oknami počuť tento vtáčí spev, znamená to, že sa pomaly blíži jar.