• Vyučovanie v maskách- 2.C trieda 😊

• Dnes (27.10.), posledný deň pred jesennými prázdninami, žiaci 2.C triedy opäť zažili tak trošku iné, „netradičné“ vyučovanie – učili sa totižto v maskách. Trieda bola zas plná čarodejníc, príšer, princezien či iných postáv. Okrem toho sme si ale vysvetlili, o čom je Sviatok všetkých svätých, aký je rozdiel medzi našimi Dušičkami a Halloweenom a spoločne sme si zaspomínali na našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami.  Žiakom sa dnešný deň nesmierne páčil a veria, že niekedy ešte niečo podobné zažijú. Prajeme všetkým príjemné a pokojné prežitie prázdnin!

• Halloween

• Posledné dopoludnie pred jesennými prázdninami sme si pri príležitosti Halloweenu spríjemnili v netradičnom oblečení, kde žiaci ukázali svoju kreativitu  a prišli naozaj v nápaditých kostýmoch a ručne vyrobených maskách.

• Stolný tenis žiakov žiačok

• Dňa 25.10.2022 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v stolnom tenise žiakov a žiačok.

Výsledné umiestnenie v súťaži:

Žiaci

1. miesto - M. Duchoň 9.B

2. miesto - M. Szekely 7.B

3. miesto - A. Chudada 8.B

Žiačky:

1. miesto - L. Palkovičová 5.B

2. miesto - T. Geregová 9.B

3. miesto - S. Vetková 9.B

4. miesto - A. Lokajová 8.B

Uvedení žiaci budú našu školu reprezentovať v okresnom kole súťaže v stolnom tenise v Púchove.

• Pozorovanie čiastočného zatmenia Slnka

• V utorok 25.10.2022 sa Slnko, Mesiac, Zem dostali na jednu priamku a na Zemi sme mohli pozorovať zatmenie Slnka. U nás toto zatmenie bolo viditeľné ako čiastočné. Aj žiaci školy so záujmom pozorovali tento zvláštny astronomický úkaz.

• Lego krúžok - aktivity žiakov

• V rámci krúžku Lego žiaci trávia popoludnie zhotovovaním zaujímavých stavieb z kociek lega na rozličné témy. Staviteľom vyrastajú pod rukami  stromy, kvety, záhrady, rôzne stroje ...

• Deň jablka - 3.B trieda

• Dňa 21.10. si aj 3.B pripravila Deň jablka. Po rozhovore o zdravej výžive si žiaci uvarili ovocný čajík, ochutnali jablkové koláčiky i ovocný šalát. Na hodine výtvarnej výchovy vytvorili pekné obrázky jabĺčok.

• Deň jablka - 3.C trieda

• Žiaci 3.C triedy si pri príležitosti Dňa jablka (21.10.) skúsili vyrobiť vlastné ovocné zvieratká. Jablká nakrájali a poukladali tak, aby im vznikli krásne ovocné motýle, sovičky, mačky, ale aj krab či ryba. Na záver sa svojimi zdravými vitamínovými kreáciami aj posilnili, a tak vládali vypracovať jabĺčkové pracovné listy. Zistili, že stačí využiť vlastnú fantáziu a dokážu si ľahko vytvoriť originálne jedlé dielo, ktoré je pre nich aj zdravé.

• Uvítanie prvákov v škole

• Po prvom mesiaci strávenom v škole s písmenkami, slovami sa naši najmladší žiaci dňa 21.10.2022 stretli so starostom obce. V priestoroch základnej školy boli slávnostne pasovaní za aktívnych žiakov našej školy. Všetci prváci si hrdo odnášali v ruke uvítací list a malý darček. Poďakovaním od žiakov bola kytica pesničiek, básničiek a recitácie, ktoré si spolu s ich pani učiteľkami pripravili.

• Jabĺčkový deň - 2.A trieda

• Dnes (21.10.) aj žiaci z 2.A triedy oslávili Jabĺčkový deň. Pochutnali si na jabĺčkach, ktoré im pani učiteľka očistila a nakrájala. Vypracovali si aj pracovný list na tému Jabĺčkového dňa.

• Svetový deň bielej palice - 1.C trieda

• Dnes (20.10.)  si žiaci 1.C triedy pripomenuli Svetový deň bielej palice. Rôznymi aktivitami sa učili vcítiť sa do role zrakovo znevýhodneného človeka. Svojím hmatom si skúsili aj to, akým spôsobom sa učí nevidiaci človek čítať, a že toto špeciálne písmo sa volá Braillovo písmo.

• POZDRAVY pre starých rodičov - 2.C trieda

• Žiaci 2.C triedy v rámci mesiaca október – úcty k starším vytvorili takéto krásne pozdravy, ktoré s láskou venujú svojim starým rodičom ako poďakovanie za ich obetavú lásku, pochopenie, milý úsmev a ich životné skúsenosti.

• Deň jablka – 2.C trieda

• Dnes (21.10.) si žiaci 2.C triedy v rámci Dňa jablka spestrili svoje vyučovanie ochutnávkou sladkých jabĺčok, namaľovali si krásne obrázky a prečítali aj  krásnu rozprávku o Jabĺčku pre Marínu. Deťom sa takéto zážitkové učenie veľmi páčilo a dúfajú, že o rok si niečo podobné zopakujú ešte raz.

• Exkurzia Žiar nad Hronom - 5. ročník

• V rámci vyučovania predmetu geografia sa žiaci 5. ročníka školy zúčastnili dňa 05.10.2022 exkurzie do Žiaru nad Hronom. Cieľom ich exkurzie bola Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella. Piataci sa tu pútavou formou dozvedeli veľa zaujímavých informácií o našej Zemi, planétach, vesmíre i astronómii.

• Návšteva obecnej knižnice - 2.C trieda

• Žiaci 2.C dnes navštívili obecnú knižnicu, ktorá je po dlhšom čase opäť prístupná verejnosti. Druháci mali veľkú radosť z krásnych priestorov, kde sa obecná knižnica nachádza, ako aj z veľkého množstva knižiek, ktoré si môžu prísť každý pondelok a stredu požičať a spríjemniť si tak voľné chvíle zaujímavými príbehmi nebojácnych hrdinov a hrdiniek alebo iných rozprávkových postáv. Žiaci si prelistovali nielen literatúru určenú deťom, ale nahliadli aj do „dospeláckych“ knižiek. Všetkým sa toto spestrenie vyučovania nesmierne páčilo a veria, že tam čoskoro opäť zavítajú.

• Exkurzia Banská Štiavnica - 8. ročník

• V rámci vyučovania predmetov geografia a biológia sa dňa 19.10.2022 zúčastnili žiaci 8. ročníka školy exkurzie do Banskej Štiavnice. Navštívili Banku Lásky, jediný trezor lásky na svete vytvorený z veršov básne A. Sládkoviča - Marína, v mineralogickom múzeu si pozreli expozíciu viac ako 400 rôznych druhov minerálov nielen zo Slovenska, ale i z celého sveta. Banské múzeum v prírode bolo tiež veľmi zaujímavé. V baníckom plášti, v prilbe a s lampášom preskúmali žiaci areál šachty Ondrej a štôlne Bartolomej.

• Florbal žiakov

• Dňa 18.10.2022 sa družstvo žiakov školy zapojilo do predkola športovej súťaže vo florbale. Naši chlapci v súťaži obsadili 4. miesto.