• Žiaci prvého stupňa sa tešia na Vianoce

• Žiaci prvého stupňa mali v posledný deň pred vianočnými prázdninami vo svojich triedach rôzne vianočné aktivity. Niektorí vyrábali vianočné ozdoby, rozprávali sa o zvykoch vo svojich rodinách, iní si pochutnali na vianočnom punči, priniesli si drobné darčeky alebo si zaspievali spoločne koledy. Všetci ale strávili krásny deň, kedy si upevnili vzťahy v triede a odchádzali na prázdniny šťastní z toho, aký pekný vianočný deň prežili so svojimi spolužiakmi a pani učiteľkami.

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Dňa 21.12.2022 sa v knižnici našej školy uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí - Šaliansky Maťko. Aj tento rok sa v príjemnej atmosfére stretli tí najlepší, aby predviedli svoj talent a porovnali svoje schopnosti s ostatnými. Na súťaži sa zúčastnilo 10 žiakov 5.–7. ročníka, ktorí boli rozdelení do dvoch kategórií.V okresnom kole súťaže v Púchove bude našu školu reprezentovať Ella Mičková 5.B. Víťazom súťaže blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť.

• Vianočná pošta - 5.-9. ročník

• V decembri sme sa so žiakmi 5. až 9. ročníka zapojili do projektu "Vianočná pošta", v rámci ktorého sme tvorili vianočné pozdravy pre starkých v domovoch dôchodcov. Veríme, že im urobia radosť :)

• Vianočná tvorba - 4.A trieda

• Prichádzajú najkrajšie sviatky v roku, na ktoré sa tešíme malí či veľkí bez rozdielu veku. Túžbou obdarovať svojich blízkych často siahneme aj po nepotrebných veciach. My, žiaci 4.A triedy, sme sa rozhodli tento rok inak. Urobíme si čarovné Vianoce so zmysluplnými ekologickými ozdobami a k tomu ešte s neskutočnou vôňou badiánu, škorice, klinčekov....Podporili sme tak namiesto konzumu ekológiu. Veľmi nás táto výzva potešila a mnohým otvorila oči.

• Lyžiarsky výcvik – 8. ročník

• V dňoch 16.-20.12.2022 prebiehal lyžiarsky kurz  žiakov 8. ročníka na Donovaloch, v prekrásnom prostredí Nízkych Tatier. Zúčastnilo sa ho spolu 26 žiakov školy. Naši ôsmaci si počas lyžiarskeho kurzu osvojili základy lyžovania, niektorí si zdokonalili svoje lyžiarske schopnosti a zručnosti, všetci si oddýchli v prekrásnom horskom prostredí a načerpali sily na návrat do školských lavíc. Lyžiarsky kurz tak úspešne zvládli a domov si odniesli nezabudnuteľné zážitky.

Medzi najlepších lyžiarov kurzu patrili: Sofia Pavlusová 8.A, Jakub Ježo 8.B, Felix Zachar 8.B, Vanesa Kurincová 8.A, Marika Kurucová 8.A, Adam Žalúdek 8.A, Jakub Ďurčík 8.A.

Najsnaživejšími lyžiarmi kurzu boli: Karin Šimová 8.B, Alžbeta Lokajová 8.B, Laura Drestová 8.B, Eliška Mokričková 8.A, Samuel Čerňan 8.A.

• Vianočné tvorenie - 3.C trieda

• Žiaci z 3.C sa na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania pripravovali na najkrajšie sviatky roku svojimi vianočnými výrobkami. Využili pri tom netradičný materiál ako napríklad kartón alebo papierové tanieriky. Okrem toho si skúsili aj novú techniku a to maľovanie kávou, ktorá sa im kvôli vôni veľmi páčila. Prezrite si na fotografiách, ako sa im ich výrobky krásne podarili.

• Pečenie vianočných oblátok - 1.C trieda

• V pondelok 19.12.2022 sa v 1.C triede uskutočnilo stretnutie s vianočnými zvykmi a tradíciami - pečenie oblátok. Vstupenkou pre každú triedu bolo zaspievanie kolied a odmenou samotná ochutnávka vyrobených oblátok.

• Vianočná pošta - Listy Ježiškovi

• Stihli ste už tento rok napísať list Ježiškovi? Deti prvého stupňa sa poriadne zamysleli, čo by im pod stromčekom spravilo najväčšiu radosť. Ich priania boli naozaj všelijaké, od autíčok, bábik, kníh až po zdravie pre celú rodinu a lásku. Túto vianočnú poštu každoročne organizuje Slovenská pošta a doručuje listy priamo až k Ježiškovi. Teraz neostáva deťom nič iné, len netrpezlivo čakať, či im Ježiško odpíše a hlavne, či sa im na Štedrý deň rozsvietia očká radosťou zo splnených prianí.

• Výstavka prác žiakov 5.-9. ročníka

• Dňa 15.12.2022 sa v našej škole konala výstavka prác žiakov 5.-9. ročníka. Mohli sme tu vidieť rozmanité výtvory žiakov 2. stupňa našej školy. Vystavené výrobky žiaci zhotovovali v rámci vyučovania predmetov technika a práca s materiálom.

• Stolnotenisový turnaj žiakov školy s dôchodcami

• V stredu 14.12.2022 sa na našej škole konal stolnotenisový turnaj žiakov školy s členmi Klubu dôchodcov z Lednických Rovní. Súťažiaci si v turnaji zmerali svoje sily.

Výsledné umiestnenie v súťaži po vzájomných zápasoch:

1. miesto – p. Kucharik ml.

2. miesto – p. Kucharik st.

3. miesto – M. Duchoň 9.B

4. miesto – L. Palkovičová 5.A

Turnaj sa niesol v priateľskom a športovom duchu. Z turnaja odchádzali spokojní dôchodcovia i naši žiaci.

• Prvá pomoc - 2.A trieda

• Zážitkovú hodinu prvouky na tému Prvá pomoc absolvovali dňa 09.12.2022 žiaci 2.A triedy. Zdravotníčka im na názorných ukážkach a príkladoch priblížila podanie prvej pomoci v rôznych situáciách. Druháci tak mali možnosť vyskúšať si zotavovaciu polohu, prvú pomoc pri dusení, pri kolapse, pri krvácaní, pri popálení, pri epilepsii a rovnako sa oboznámili s troma príznakmi mozgovej porážky, získali veľa užitočných informácií.