• Deň vody - 3.C trieda

• Dňa 22.03. 2023 si žiaci z 3.C triedy pripomenuli Svetový deň vody. Okrem tematicky zameraných pracovných listov a diskusii o vode si spoločnými silami vyrobili plagát, ktorý zložili zo svojich kvapiek vody. Do každej malej kvapky napísali, prečo je podľa nich voda dôležitá a na záver spoločne poskladali veľkú kvapku. Žiaci boli spokojní, že sa do výroby zapojil úplne každý a spoločnými silami si pri práci pomáhali.

• Deň vody - 1.C trieda

• Dnes 22.03.2023 si žiaci 1.C triedy pripomenuli Svetový deň vody. Porozprávali o svojich vyhotovených projektoch, ale i o tom, aká je voda vzácna, kde všade sa nachádza a prečo je potrebné, aby sa ňou neplytvalo.

• Návšteva obecnej knižnice - 1. ročník

• Dňa 14.03.2023 žiaci 1. ročníka školy navštívili knižnicu v našej obci. Podľa vlastného výberu si pozreli a prečítali knižky spolu s ich pani učiteľkami. Sprevádzala nás pani knihovníčka, ktorá žiakov oboznámila s činnosťou knižnice. Žiakov pozvala, aby navštívili knižnicu aj so svojimi rodičmi počas otváracích hodín, a to v pondelok a v stredu, od 15:00 do 17:00 hodiny.

• 2% môžete darovať pre Vaše deti

• Vážení rodičia,

aj v tomto kalendárnom roku môžete darovať 2% dane z príjmov fyzických osôb pre našu školu. Môžete tak urobiť prostredníctvom poukázania 2% pre rodičovské združenie pri našej základnej škole.

Stačí ak vyplníte tlačivo, ktoré je zverejnené na našej webovej stránke v hlavnom menu, v ľavej časti  2% dane, prípadne kliknite na odkaz pod touto správou. Vypísané tlačivo treba odovzdať do 30.04.2023 na Daňový úrad, prípadne ho môžete priniesť na sekretariát školy, poslať po deťoch triednemu učiteľovi. K uvedenému tlačivu je potrebné priložiť i potvrdenie o zaplatení dane, ktoré Vám vystaví Váš zamestnávateľ. Budeme radi, ak prispejete týmto spôsobom na skvalitnenie výchovno - vzdelávacieho procesu Vašich detí.

Ďakujeme.

• Návšteva školskej knižnice - 1.C trieda

• Dňa 09.03.2023 si žiaci 1.C triedy pripomenuli marec - mesiac knihy návštevou školskej knižnice. Počas aktivity  si prváci prečítali zopár úryvkov z kníh, ktoré si žiaci vybrali podľa svojho záujmu.

• Výtvarná súťaž

• Vo februári sa žiaci našej školy zapojili do výtvarnej súťaže "Maskot Slovenského olympijského a športového múzea". Ich úlohou bolo vytvoriť návrh podoby maskota “OLYHO”, ktorý bude reprezentovať Slovenské olympijské a športové múzeum v Bratislave.

• MDŽ – 2. C trieda

• K dnešnému sviatku žien vyrobili žiaci 2.C triedy takéto krásne pozdravy. Všetkým žienkam želáme nádherný a pohodový deň!

• Projekty žiakov – 2. C trieda

• Žiaci 2.C triedy počas jarných prázdnin vypracovali zaujímavé a veľmi poučné projekty z prvouky, v rámci tematického celku  - Spoznávame živočíchy, z ktorých sa mnohí môžu dozvedieť veľa nových informácií, ako je napr., dĺžka života živočíchov, čím sa živia alebo kde žijú. Projekty sú vystavené na nástenke na chodbe, kde si ich ostatní žiaci môžu pozrieť a prečítať. Žiaci boli za svoju prácu odmenení jednotkou!

• Výchovný koncert žiakov školy

• Dňa 06.03.2023 si žiaci školy spríjemnili vyučovanie výchovným koncertom v Kultúrnom dome v Lednických Rovniach. Žiaci 1. stupňa  absolvovali hudobno-vzdelávací program Cesta životom, zameraný na formovanie mladej osobnosti. Žiaci 2. stupňa absolvovali hudobno-výchovný koncert Muzika, venovaný slovenskej a českej populárnej hudbe.

• Šaliansky Maťko – krajské kolo

• Dňa 23.02.2023 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže v prednese slovenských povestí  - Šaliansky Maťko. V Trenčíne v ZŠ na Dolinách sa zišli výborne pripravení recitátori z celého Trenčianskeho kraja. Našu školu reprezentovala v druhej kategórii víťazka okresného kola Ella Mičková, žiačka  5.B triedy. Svojou recitáciou zaujala porotu a umiestnila sa na krásnom 2. mieste. Gratulujeme.

• Vezmi knihu a nie mobil - 4. ročník

• V mesiaci február žiaci v 4.A a 4.B plnili zaujímavú výzvu celoslovenskej súťaže Vezmi knihu a nie mobil. Aj vďaka miestnej knižnici , ale aj domácej knižnici štvrtáci zistili, aké neskutočné poklady knižnice skrývajú.  My sme sa zamerali na knižné „trháky" s environmentálnou tematikou. Dozvedeli sme sa o tajnom živote stromov, aké tajné znamenia môže mať aj príroda, že kniha sa nám nikdy nevybije, môžeme ju požičať kamarátovi a to je  oveľa ekologickejšie ako kupovať novú, nebolia nás z nej oči. Existujú desiatky ďalších dôvodov, prečo siahnuť radšej po knihe ako po mobile. Teda kniha pre nás zostane vždy IN !