• Čajový deň - aktivity žiakov ŠKD

• Svetový deň výživy (16.10.) si žiaci školského klubu detí pripomenuli okrem diskusie o zdravej výžive aj zážitkovou degustáciou a ochutnávkou čajov, ktoré si sami pripravili a doniesli. Na záver si všetci vyrobili papierové hrnčeky.

• Bábkové divadlo - 2.B trieda

• Druháci s obľubou objavujú nové veci. Radi čítajú knihy a veľmi sa tešia na návštevu bábkového divadla. Na dnešnej hodine slovenčiny sa oboznámili s pojmami : bábkové divadlo, opona, javisko, hľadisko, bábky. V skupinách si vyskúšali, že pripraviť, nacvičiť a zahrať bábkové divadlo je náročné. Všetko hravo zvládli. Za svoje bábkové predstavenie si vyslúžili potlesk a 1*.

• Návšteva obecnej knižnice - 4. ročník

• „Čítanie sú dvere do čarovného sveta“, F. Mauriac, tak takýmto citátom nás privítala novootvorená obecná knižnica v Lednických Rovniach.  V rámci výchovno - vzdelávacej činnosti sa snažíme aj o to, aby žiaci získali pozitívny vzťah k čítaniu a ku knihám ako takým. Knihy sa dajú kúpiť, ale aj požičať. Pracovníčka knižnice ich previedla čarovným svetom kníh, vysvetlila, že požičiavanie kníh má svoje pravidlá a ako treba s knihami zaobchádzať, prečítala žiakom humornú rozprávku... Veríme, že týmto spôsobom si žiaci vytvoria pozitívny vzťah ku knihám, ktorý im vydrží až do dospelosti. A tá najúžasnejšia správa pre našu knižnicu... v našej obci vyrastajú milovníci kníh a možno kopec autorov, ilustrátorov a čitateľov.

• Suchý ľad - aktivity žiakov ŠKD

• V rámci zážitkového  učenie sa žiaci školského klubu detí dozvedeli zaujímavé informácie o "suchom ľade",  jeho výrobe, vlastnostiach, praktickom využití v bežnom živote.

• Futbal žiačok

• Okresné kolo športovej súťaže vo futbale žiačok sa konalo dňa 11.10.2022. Družstvo dievčat školy obsadilo v súťaži 3. miesto.

• Športové popoludnie

• Dňa 10.10.2022 sa uskutočnilo v areáli školy športové popoludnie. Zúčastnili sa ho žiačky 5.-7. ročníka, ktoré si spolu zašportovali a zasúťažili v rôznych športových disciplínach. Medzi najšikovnejšie športovkyne patrili: Tamara Geregová 5.B a Nela Rohlíková 7.A.

• Svetový deň úsmevu - 2.B trieda

• V piatok 7. októbra v 2.B sme začínali pozdravom DOBRÉ RÁNO a milým ÚSMEVOM. Úsmev z tváre nám nezmizol ani na hodine slovenčiny, kde sme sa učili ukladať slová podľa abecedy. Na matematike sme sa učili rozkladať čísla a zas sme objavili úsmev na tvári tých, ktorým sa darilo. Všetkým vyčarili úsmev tretiaci z 3.C, ktorí nás prišli rozosmiať. Aby sme boli usmiati aj naďalej prečítali sme si „Kto vyplazuje OČI" .Na prvouke sme si podľa plánu zahrali hru - Navigátor. Najviac sme sa zasmiali, keď sme si vytvorili naše tváre s úsmevom.

• Svetový deň úsmevu - 3.C trieda

• Žiaci z 3.C triedy si pri príležitosti Svetového dňa úsmevu - 07.10.2022 vyrobili veľké papierové úsmevy. Počas dňa navštívili triedy prvého stupňa a snažili sa svojimi výrobkami vykúzliť úsmev na tvárach kamarátov z iných tried. Žiaci boli šťastní, že sa im podarilo ostatných rozveseliť a popriať im pekný Svetový deň úsmevu.

• Stredoškolák - Hrdina Remesla

• Dňa 07.10.2022 sa žiaci 9. ročníka školy zúčastnili prezentácie stredných škôl Trenčianskeho kraja v areáli výstaviska Expo center v  Trenčíne.

• Do školy na bicykli

• V dňoch 03.-07.10.2022 sme sa zapojili do celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“. Počas tohto týždňa žiaci chodili do školy na bicykloch. Spolu počas celého týždňa absolvovalo cestu do školy na bicykli 117 žiakov. Najcyklistickejšou triedou školy sa stala 6.A trieda, ktorej srdečne blahoželáme.

• Zatoč s odpadom - 4.A, 4.B trieda

• V rámci Environmentálnej  výchovy sa v tomto školskom roku zapojili triedy 4.A a 4.B do projektu Zatoč s odpadom, https://www.ewobox.sk. V septembri žiaci plnili prvú výzvu . Našli spolu favoritku na umývanie riadu.  A čo to je?  Štvrtáci si posvietili na hubky, ktorými umývame riad. Z čoho sú vyrobené, koľko nám slúžia a kde končia? Na trhu dnes nájdeme rôzne viac alebo menej environmentálne vhodné náhrady.  Možno to bude LUFA - vieme si ju dopestovať sami, je veľmi hygienická, dlho vydrží a nakoniec ju pridáme do kompostu, z ktorého dopestujeme novú. Predídeme tak odpadu z cca 20 klasických hubiek ročne.