• Exkurzia Banská Štiavnica - 8. ročník

V rámci vyučovania predmetov geografia a biológia sa dňa 19.10.2022 zúčastnili žiaci 8. ročníka školy exkurzie do Banskej Štiavnice. Navštívili Banku Lásky, jediný trezor lásky na svete vytvorený z veršov básne A. Sládkoviča - Marína, v mineralogickom múzeu si pozreli expozíciu viac ako 400 rôznych druhov minerálov nielen zo Slovenska, ale i z celého sveta. Banské múzeum v prírode bolo tiež veľmi zaujímavé. V baníckom plášti, v prilbe a s lampášom preskúmali žiaci areál šachty Ondrej a štôlne Bartolomej.

• Pozdravy pre starých rodičov - aktivity žiakov ŠKD

• Aktivity žiakov - krúžok Remeslo má zlaté dno

Žiaci navštevujúci krúžok Remeslo má zlaté dno vyrábali, aranžovali jesenné dekorácie.

• Florbal žiakov

Dňa 18.10.2022 sa družstvo žiakov školy zapojilo do predkola športovej súťaže vo florbale. Naši chlapci v súťaži obsadili 4. miesto.

• Čajový deň - aktivity žiakov ŠKD

Svetový deň výživy (16.10.) si žiaci školského klubu detí pripomenuli okrem diskusie o zdravej výžive aj zážitkovou degustáciou a ochutnávkou čajov, ktoré si sami pripravili a doniesli. Na záver si všetci vyrobili papierové hrnčeky.

• Jesenná tvorba a výzdoba ŠKD

S príchodom jesene si žiaci v školskom klube detí vyskúšali rôzne techniky s využitím prírodných materiálov, ktoré našli v prírode.

• Múzeum praveku Bojnice - 14.10.2022 - 6. ročník

• Bábkové divadlo - 2.B trieda

Druháci s obľubou objavujú nové veci. Radi čítajú knihy a veľmi sa tešia na návštevu bábkového divadla. Na dnešnej hodine slovenčiny sa oboznámili s pojmami : bábkové divadlo, opona, javisko, hľadisko, bábky. V skupinách si vyskúšali, že pripraviť, nacvičiť a zahrať bábkové divadlo je náročné. Všetko hravo zvládli. Za svoje bábkové predstavenie si vyslúžili potlesk a 1*.

• Návšteva obecnej knižnice - 4. ročník

„Čítanie sú dvere do čarovného sveta“, F. Mauriac, tak takýmto citátom nás privítala novootvorená obecná knižnica v Lednických Rovniach.  V rámci výchovno - vzdelávacej činnosti sa snažíme aj o to, aby žiaci získali pozitívny vzťah k čítaniu a ku knihám ako takým. Knihy sa dajú kúpiť, ale aj požičať. Pracovníčka knižnice ich previedla čarovným svetom kníh, vysvetlila, že požičiavanie kníh má svoje pravidlá a ako treba s knihami zaobchádzať, prečítala žiakom humornú rozprávku... Veríme, že týmto spôsobom si žiaci vytvoria pozitívny vzťah ku knihám, ktorý im vydrží až do dospelosti. A tá najúžasnejšia správa pre našu knižnicu... v našej obci vyrastajú milovníci kníh a možno kopec autorov, ilustrátorov a čitateľov.

• Vítanie jesene - 4.A trieda

Aj 4.A trieda privítala farebnú a slnečnú jeseň...

• Aktivity žiakov - krúžok Z každého rožka troška

Jesenné tvorenie žiakov na krúžku Z každého rožka troška.

• Suchý ľad - aktivity žiakov ŠKD

V rámci zážitkového  učenie sa žiaci školského klubu detí dozvedeli zaujímavé informácie o "suchom ľade",  jeho výrobe, vlastnostiach, praktickom využití v bežnom živote.

• Aktivity žiakov - krúžok Remeslo má zlaté dno

Žiaci navštevujúci krúžok Remeslo má zlaté dno si vyskúšali tkanie koberca na tkáčskom stroji a vyrábali ježkov z papiera.

• Jeseň - 2.B trieda

"Jesenné" práce žiakov 2.B triedy na hodinách výtvarnej výchovy.

• Futbal žiačok

Okresné kolo športovej súťaže vo futbale žiačok sa konalo dňa 11.10.2022. Družstvo dievčat školy obsadilo v súťaži 3. miesto.

• Jesenné tvorenie - aktivity žiakov ŠKD

• Športové popoludnie

Dňa 10.10.2022 sa uskutočnilo v areáli školy športové popoludnie. Zúčastnili sa ho žiačky 5.-7. ročníka, ktoré si spolu zašportovali a zasúťažili v rôznych športových disciplínach. Medzi najšikovnejšie športovkyne patrili: Tamara Geregová 5.B a Nela Rohlíková 7.A.

• Svetový deň úsmevu - 2.B trieda

V piatok 7. októbra v 2.B sme začínali pozdravom DOBRÉ RÁNO a milým ÚSMEVOM. Úsmev z tváre nám nezmizol ani na hodine slovenčiny, kde sme sa učili ukladať slová podľa abecedy. Na matematike sme sa učili rozkladať čísla a zas sme objavili úsmev na tvári tých, ktorým sa darilo. Všetkým vyčarili úsmev tretiaci z 3.C, ktorí nás prišli rozosmiať. Aby sme boli usmiati aj naďalej prečítali sme si „Kto vyplazuje OČI" .Na prvouke sme si podľa plánu zahrali hru - Navigátor. Najviac sme sa zasmiali, keď sme si vytvorili naše tváre s úsmevom.

• Svetový deň úsmevu - 2.A trieda

Ani v 2.A triede žiaci  nezabudli na Svetový deň úsmevu. Vystihli a nalepili si úsmevy z papiera na špajdlu a zatancovali si na "úsmevné" piesne.

• Svetový deň úsmevu - 3.C trieda

Žiaci z 3.C triedy si pri príležitosti Svetového dňa úsmevu - 07.10.2022 vyrobili veľké papierové úsmevy. Počas dňa navštívili triedy prvého stupňa a snažili sa svojimi výrobkami vykúzliť úsmev na tvárach kamarátov z iných tried. Žiaci boli šťastní, že sa im podarilo ostatných rozveseliť a popriať im pekný Svetový deň úsmevu.

• Základná škola Eduarda Schreibera Lednické Rovne
    Ul. Schreiberova 372