• Geografická olympiáda – okresné kolo

• Naša škola sa dňa 31.03.2023 zapojila do okresného kola geografickej olympiády. V kategórii žiakov 8.-9. ročníka žiak T. Mičko 8.B obsadil 2. miesto a žiačka E. Mičková 5.B sa v kategórii  žiakov 4.-5. ročníka umiestnila tiež na 2. mieste.

• Bábkové divadlo - 2.B trieda

• V piatok 31.03.2023 sme mali Deň s rozprávkarom H.CH.Andersenom. Žiaci z 2.B pripravili spolužiakom bábkové divadlo. Zahrali rozprávky O troch prasiatkach, O rytierovi zo zlatej krajiny a o Troch vílach a vtáčikovi. Diváci odmenili hercov potleskom a herci mali radosť, že sa rozprávky v ich podaní páčili, pretože v každej rozprávke zvíťazilo dobro nad zlom.

• Športové hry - žiaci 2. stupňa

• Deň 31. marec 2023 na druhom stupni patril na hodinách telesnej a športovej výchovy netradičným športovým hrám, konkrétne ringu. Najlepšími hráčkami sa stali dievčatá ôsmeho a deviateho ročníka a najsnaživejšími hráčkami boli dievčatá piateho ročníka.

• Zatoč s odpadom - 4. ročník

• Žiaci 4.A a 4.B triedy v rámci  celoročnej súťaže Zatoč s odpadom, na hodinách Prírodovedy a triednických hodinách diskutovali o používaní nápojových fliaš. V marcovej výzve „Ukáž svoju fľašu“  bolo úlohou účastníkov zamyslieť sa nad používaním nápojových fliaš. Dôraz sa kládol na používanie nápojov v opakovateľne použiteľných fľašiach.  Recykluje sa len okolo 30 % plastov, väčšina stále končí na skládkach, či v oceánoch, v lepšom prípade v spaľovniach na energetické využitie. Problém nápojových obalov spočíva v ich krátkej životnosti. Doslova za pár sekúnd či minút sa stávajú odpadom. Od roku 2022 sa u nás zaviedol systém zálohovania PET fliaš a plechoviek, čo by mal výrazne znížiť množstvo voľne pohodených plastových nápojových obalov. Je to však iba čiastočné riešenie problému. Najlepšie je odpad netvoriť a predchádzať jeho vzniku. Väčšina žiakov už používa svoje vlastné fľaše, ktoré si napĺňa niekoľkokrát denne . Je naozaj veľmi veľa druhov fliaš – či už je to kvalitný tvrdý plast, nerez alebo kombinácia materiálov. Takéto fľaše sú pre nás lepšie a praktickejšie. Pre životné prostredie zase šetrné.